تبلیغات
مرجع منابع نظامی و فناوری برترصفحه نخست ارتباط با ما آرشیو مطالب گالری عكس اخبار

Military

 

 

موضوعات

 

معرفی و بیو گرافی [253]
نیروی هوایی [484]
نیروی دریایی [237]
هوانیروز [113]
نیروی زمینی و زرهی [552]
توپ و توپخانه [58]
پدافند [55]
انواع موشک.راکت.اژدر [243]
پادشاه بمبها [3]
مخربترین بمبها [33]
برترین نیروهای ویژه دنیا [8]
کابوسی بنام هارپ!!!! [10]
دانشنامه گرافیکی [12]
عجایب دنیای نظامی!!! [13]
تاریخ,تاریخچه,وقایع [281]
همکاریهای نظامی [132]
مقایسه [13]
ایران عزیز [219]
بررسی,مقالات,مصاحبه,استراتژیک [1111]
آزمایشها [107]
اخبار [451]
هواپیماهای غیر نظامی [95]
گالری عکس [1730]
تسلیحات انفرادی [924]
در آینده [193]
فضا [137]
خودرو [9]
منابع [1]

 

لینک دوستان

 

**مجله تخصصی جنگ افزار**
**قالب حرفه ای و رایگان**
یک قدم تا نابودی بشر!!!!!
خفن ترین خودرو جهان
تصاویری متفاوت از سربازان امریکایی
باحالا بیان تو
۞ مجموعه اینترنتی کلید اسرار ۞
چت روم بزرگ ایرانیان
سایت بزرگ ترنج
ماهیگیری برای تفریح
سرزمین بادها
دانلود اهنگ روز دنیا
دانلود نرم افزار کامپیوتر موبایل
گالری عکس روز
فروشگاه ارزان اینترنتی
^^ مرغ باغ ملکوت ^^
جوک و طنز 360 (18+)
سرگرمی+18
فروشگاه آنلاین عرضه کننده محصولات نایاب
وبلاگ تخصصی مهندسی مکانیک


 

آرشیو

 

تیر 1390 [1]
آذر 1389 [1]
آبان 1389 [15]
مهر 1389 [26]
شهریور 1389 [17]
تیر 1389 [113]
خرداد 1389 [128]
اردیبهشت 1389 [1252]
فروردین 1389 [1335]
اسفند 1388 [444]
آرشیو كامل

 

نویسنده

 

احسان [3287]

 

خبرنامه

 

 

آمار سایت

 


آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
»
»کاربر: Admin

 

Page Rank
این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن !  به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید !  ذخیره كردن صفحه!  اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها!  لینک RSS 
site map site map ror html site map
  Add to Technorati

 

لوگوی ما

 


 

 

تبلیغات

خواب زمستانى خرس پیر به پایان مى رسد؟
  نویسنده :  احسان

در ادامه مطلب............................


فرازى از تاریخ
نجات دهنده غرب


در دسامبر
۱۹۴۱ دو اتفاق بسیار مهم در جنگ دوم جهانى مسیرجنگ را تغییر داد. در حالیكه ارتش هاى آلمانى به سرعت در حال جارو كردن بقایاى ارتشهاى اروپایى در شرق و غرب بودندو ۱۲پایتخت را یكى پس از دیگرى فتح كردند. ناگهان در «شرق» براى اولین بار با یك مانع جدى برخورد كردند. مسكو.
چرچیل از ماه دسامبر به عنوان شادى بخش ترین ماههاى جنگ دوم جهانى یاد مى كند. در این ماه مشخص شد كه ارتش آلمان در پشت دروازه هاى مسكو متوقف شده و از طرفى آمریكا رسماً وارد جنگ شد. امپراطورى هاى تكیده اروپایى در مقابل ارتش جوان و پرقدرت آلمان چنان سریع از هم پاشیدند كه حتى مورد تصور هیتلر نبود.

اما چرچیل در دسامبر
۱۹۴۱ در خاطرات روزانه خود چنین یادداشت مى كند: اكنون مطمئنیم كه جنگ را برده ایم حتى اگر سالها طول بكشد و روزهاى سختى را بگذرانیم.

چرا؟

از دسامبر
۱۹۴۱تا ژوئن ۱۹۴۴ كه ارتش آمریكا در اروپاى غربى بطور جدى وارد عمل شد (پیش از این عملیات آمریكا و انگلیس در حد حضور در شمال آفریقا و جنوب اروپا بود)، استخوان ارتش آلمان را تنها روسها خرد كردند. (استالین نبرد استالینگراد را خرد شدن استخوان ارتش آلمان نامید).
تنها براى اینكه برآوردى از نیروهاى عظیم جبهه شرق داشته باشیم باید از ارقام تجهیزات و نفرات نام ببریم.
در نبردهاى مسكو (دسامبر
۱۹۴۱) ۴میلیون سرباز و ۱۰هزار تانك در نبرد استالینگراد ۳میلیون سرباز و دهها هزار توپ و تانك (اوت ۱۹۴۲ تا ژانویه ۱۹۴۳) و در نبرد كورسك بزرگترین نبرد تانك در تاریخ ۲۰هزار تانك و ۳/۵میلیون سرباز (ژوئن ۱۹۴۳) به نبرد با یكدیگر پرداختند.

در حقیقت ارتش شوروى براى غرب جنگید. چرا كه نبردهاى عظیم شرق چنان توان آلمان را تحلیل برد كه متفقین از پیاده شدن در نرماندى در ژوئن
۱۹۴۴ تا فتح برلن در مه ۱۹۴۵ تنها ۱۱ماه وقت صرف كردند.
بین ماههاى ژوئن
۱۹۴۱ تا اواخر جنگ، روسها ۱۵میلیون سرباز را بسیج كردند و عظیم ترین ماشین جنگى بشریت را به وجود آوردند. این ملت عجیب «بدشناسى بزرگ هیتلر» بودند. پس از تسخیر برلن در ۱۹۴۵ تازه غرب مواجه با نیرویى شد كه اصلاً خسته از جنگ نبود و تازه آماده براى بلعیدن نیمى از اروپا و آسیاى باخترى بود.
اینجا بود كه به نظر مى رسید قدرت روسها حتى «چرچیل سیاستمدار» را نیز به زانو درآورد و او كه به دنبال تضعیف روسها بود، آنها را در دسامبر
۱۹۴۵ قویتر از ژوئن ۱۹۴۱ مى دید.


امپراطورى كه بدون شلیك گلوله از هم پاشیدداستان پرده آهنین و جنگ سرد ۴۵سال گریبان غرب و آمریكا را گرفت و در تمام طول نیمه دوم قرن بیستم ارتش هاى آمریكایى، انگلیسى، فرانسوى، ایتالیایى و آلمانى نگران از هجوم سراسرى روسها بودند.
روسها در طول این مدت در كلیه علوم، فن آورى نظامى، تحقیقات، فتح آسمانها، شگردهاى اطلاعاتى، نبردهاى محلى و ساخت موشكهاى اتمى پابه پاى غرب و آمریكا پیش آمدند و در همه جا پنجه در پنجه حریف آمریكایى انداختند. اكنون با ذكر این مقدمه طولانى نمى توان سؤال كرد كه چه كسى مى تواند تضمین دهد كه روسها مجدداً به قدرت گذشته خود بازنگردند؟

توان رزمى متعارف و غیر متعارف شوروى بسیار برتر از آمریكا بوده و این كشور در هر لحظه كه اراده مى كرد مى توانست تمام شهرهاى مهم اروپاى غربى را با كمك لشگر هاى زرهى خود (كه از برترى
۳ بر یك به حریف غربى سود مى بردند) فتح كند.
اتحاد جماهیر شوروى به هر دلیلى از
۱۹۹۱ از هم پاشید اما تكلیف نیروهاى مسلح آن چه شد؟
آمریكا و غرب سعى فراوان مى كنند كه سقوط و فروپاشى شوروى را به خود نسبت دهند حال آنكه آنها كوچكترین تأثیرى در از هم پاشیدگى این پدیده
۷۴ ساله نداشتند.
شوروى تنها به یك دلیل از هم پاشید. «بى توجهى به انسان.»
آیا روسیه مجدداً توان نظامى و تأثیرگذار خود را باز مى یابد؟

برخى گمان مى كنند كه جدا شدن
۱۴ جمهورى از روسیه و از هم پاشیده شدن شوروى توان روسیه را به شدت كاهش داده است حال آنكه این كشورها باید از روسیه جدا شوند چرا كه آنها ملتهاى تحت ستم بودند و همواره نیرویى گریز از مركز شمرده مى شدند و در ثانى هرگز ارزش نظامى نیز نداشتند. این كشورها پس از انقلاب اكتبر مبدل به پایگاه عملیات غرب علیه ارتش سرخ شده و یا در جنگ دوم جهانى مانند اوكراین به صف آلمان پیوستند.

توان نظامى اصلى در اختیار روسیه بوده و هست. ملت روس یكى از سرسخت ترین ملتها در جنگ و بازسازى بوده و قادر است به سرعت اعتبار از دست رفته خود را به دست آورد.
روسیه هم اكنون داراى بیشترین ذخایر انرژى، معدنى و منابع طبیعى بوده و از صنایع پیشرفته نظامى بهره مند است. وسیعترین كشورجهان بوده و هست. هنوز هیچ سربازى (حتى سرباز آمریكایى) فكر ورود به خاك روسیه را از سر نگذرانده و از همه مهمتر...

روسها حداقل
۱۰۰۰ موشك اتمى در اختیار دارند كه توان تخریب برخى از آنها معادل ۳ مگاتن تى ان تى است، ۱۸ ss مى تواند شهرى به بزرگى واشنگتن را به گونه اى تخریب كند كه تنها پس از بمباران اتمى، عنكبوتها و سوسكهاى زیرزمینى در آن به حیات ادامه دهند. (تنها این ۲ گروه موجود زنده پس از جنگ اتمى قادر به ادامه حیات هستند) سازمان ارتش شوروى كاملاً از بین رفته اما این سازمان به دلیل وجود تجهیزات و نفرات مى تواند مجدداً بازسازى شود.

روسیه گرفتار در مشكلات اجتماعى و اقتصادى و تروریسم است اما قادر است به سرعت خود را بازسازى كند. روسها تاكنون بیش از
۱۰ بار با مهاجمین بسیار قوى در تاریخ مواجه شده اند اما هربار با شكست آنها قویتر از گذشته به صحنه تاریخ بازگشته اند.
البته پاسخ به یك سؤال مشكل است. خواب خرس سفید چه زمانى به پایان مى رسد؟

بررسى زیرساختهاى ارتش روسیه


ارتش روسیه در سال
۲۰۰۳ از ۹۸۸ هزار و ۱۰۰ سرباز برخوردار بوده كه بخش بزرگى از نیرو شامل ۲۰۰هزار نفر كاركنان واحدهاى كنترل مركزى براى جنگ الكترونیكى، نیروهاى آموزش دهنده، واحدهاى پشتیبانى اطلاعاتى، نیروهاى ستادى و واحدهاى پشتیبانى و تداركاتى مى باشد.
ارتش روسیه از
۲۰ میلیون نیروى ذخیره برخوردار است ۲/۴ میلیون نفر آن آموزش دیده و آماده براى احضار هستند. ارتش روسیه در حقیقت بخاطر مشكلات مالى از نگهدارى یك ارتش ۳ میلیون نفرى خوددارى مى كند در غیر این صورت سازمان این ارتش توان جاى دهى ۳ میلیون نیرو را دارد. نباید از یاد برد كه 18سال قبل ارتش شوروى با ۵ میلیون سرباز ارتش اول جهان بوده است.
در زیر جزییات نیروهاى روسیه را مى خوانید:

نیروهاى بازدارنده استراتژیك


برداشت عمومى مردم جهان این است كه روس ها موشك هاى اتمى و تأسیسات فوق مدرن استراتژیك به جاى مانده از شوروى سابق را به حال خود رها كرده حال آنكه روس ها با دقت فراوان در حال مراقبت از این تجهیزات هستند.
۱۴۹ هزار سرباز، درجه دار و افسر روس تنها مسؤول واحدهاى استراتژیكى روسیه هستند. واحد استراتژیك روسیه متشكل از نیروى زمینى، دریایى و هوایى است. به عبارتى روسیه داراى ۲ ارتش مجزا است.
یكى نیروهاى كلاسیك در حدود
۷۵۰ هزار سرباز و دیگرى نیروهاى استراتژیكى به میزان حدود ۱۴۹ هزار نفر.
الف ـ نیروهاى دریایى استراتژیك
بررسى آمارهاى كتاب میلیتارى بالانس
۲۰۰۳ نشان مى دهد كه روس ها حداقل ۲۰ زیردریایى اتمى در اختیار دارند كه با در اختیار داشتن صدها موشك دوربرد اتمى قادرند به مانند پایگاه هاى متحرك مرگبار در جایى از اعماق دریا و دور از چشم ماهواره ها سلاح هاى خود را پرتاب كنند.
موشك هاى این زیردریایى ها داراى برد بالاى
۱۰ هزار كیلومتر بوده و قادر به تخریب هر هدفى در هر نقطه از دنیا هستند.

نیروهاى بازدارنده استراتژیك زمینى

این نیرو شامل
۱۰۰ هزار سرباز و ۷۳۵ موشك بالستیك است.

> موشك هاى ضد بالستیك
Gorgon-ABM-Transporter-Loader
۱۰۰ فروند شامل ۳۶ اس.اچ ۱۱ و ۶۴ اس.اچ ۸

> سیستم هاى اخطاردهنده


روسیه از برترین سیستم هاى اخطاردهنده جهان برخوردار است. این سیستم ها روسیه را قادر مى سازد هر تحركى را در هر نقطه دنیا از طریق ماهواره ها و رادارها از قبل اطلاع دهند. مشابه این سیستم را از نظر بزرگى و وسعت دید تنها آمریكا در اختیار دارد.
برخى از این تجهیزات در كنار واحدهاى فضایى روسیه به مسكو اجازه مى دهد كه حركت هر موشكى و یا هواپیماهاى مهاجم را از هزاران كیلومترى خاك خود ردیابى كرده و سیستم هاى دفاعى را علیه آنها فعال كند. تقریباً غافلگیرى روسیه امكان پذیر نیست.

> نیروهاى كلاسیك ارتش روسیه


الف ـ نیروى زمینى
نیروى زمینى روسیه در اثر فشارهاى اقتصادى پس از فروپاشى شوروى به یك دهم كاهش یافته اند در حال حاضر ارتش روسیه از
۳۲۱ هزار پرسنل زمینى بهره مند است این در حالى است كه حجم تجهیزات ارتش روسیه این امكان را به این كشور مى دهد كه به سرعت ارتش خود را بزرگ كند و در صورت بروز نبرد ظرفیت آن را به ۱۰ برابر افزایش دهد.

> غول زرهى جهان


Black eagle
هنوز روسیه از نظر زرهى برترین كشور جهان است.
روس ها از
۲۵ هزار و ۹۷۰ تانك سنگین و ۱۴۷۰۰ نفربر زرهى بهره مند است.

توپخانه


روس ها از جمله ملت هایى هستند كه علاقه زیادى به توپخانه و آتشبارى دارند تا آنجا كه در ارتش هاى قدیمى روسیه تزارى و اتحاد شوروى توپ همواره بعد از پیاده نظام داراى بیشترین اهمیت بوده است.
روس ها در نبردهاى بزرگ جنگ دوم جهانى از توپ بالاترین استفاده را كرده اند. دلیل اصلى پیروزى روس ها در نبردهاى
۱۰ ساله با ایران دوران قاجار استفاده از تسلیحات پیشرفته تر به ویژه توپ بوده است. درحال حاضر روس ها از ۲۰ هزار و ۷۰۰ توپ آماده عملیات و ۶۲۱۳ توپ ذخیره برخوردارند. این توپ ها از انواع ،۱۳۰ ۱۲۲ ، ۱۵۲ و ۲۰۳ میلیمترى بوده و حداقل نیمى از آنها «خودكشش» محسوب مى شوند.
این توپخانه عظیم به جز ده ها هزار خمپاره، كاتیوشا و توپ دستى است.

سیستم دفاع ضدهوایى


روس ها از آنجا كه از نظر هوایى اذعان به عقب ماندگى از حریفان غربى خود دارند مجبور به ایجاد شبكه عظیم دفاع ضدهوایى بوده و هستند.
نیروى زمینى روسیه در سازمان خود هزاران دستگاه پدافند هوایى
۲۳ میلیمترى از انواع zu 23 و zsu 23 و ۳۰ میلیمترى و ۳۷ میلیمترى را دراختیار دارد.
توپ هاى ضدهوایى
۵۷ و ۸۵ میلیمترى روسى نیز در كنار توپ هاى عظیم ۱۰۰ و ۱۳۰ میلیمترى هوایى قادر به ناامن سازى كامل هوا براى مهاجمین هستند.
سیستم پدافند هوایى روس ها از نظر تركیب به كارگیرى توپ و موشك فشرده ترین پدافندها را انجام مى دهد اما دلیل ناكارایى سیستم روسى در جنگ هاى اعراب و اسرائیل و عراق و ایران تنها ضعف نیروهاى بكار گیرنده بود. تنها در نبرد
۱۹۷۳ اعراب و اسراییل، مصر با استفاده مناسب از موشك هاى روسى ظرف دو روز ۱۰۰ هواپیماى اسراییل را از كار انداخت و اسراییل را از به كارگیرى نیروى هوایى خود منصرف كرد.

سام روسى


موشك سام طى ۴ دهه، نوسانات بسیار زیادى را در عملیات جنگى برجاى گذاشته اما نكته جالب این كه «پاى ثابت» درگیرى هاى نظامى ۴ دهه اخیر بوده است. در جنگ آمریكا و ویتنام به دلیل حضور اساتید روسى در كنار نظامیان ویتنام این سلاح نیروى هوایى آمریكا را درهم شكست و سبب شد تا پس از پرسنل زمینى، خلبانان آمریكایى قربانیان اصلى جنگ باشند (جنازه هزاران خلبان آمریكایى در جنگ ویتنام هنوز پیدا نشده است.)
به عقیده بسیارى از كارشناسان این سلاح هنوز در صورت به كارگیرى درست قابل استفاده در نبردهاى قرن
۲۱ است.
روس ها از
۲۶۷۰ سایت موشكى سام بهره مى برند و از ۳۰۰ موشك سام نیز به صورت ذخیره استفاده مى كنند.
ستون فقرات موشكى (ضدهوایى) روسیه را
۱۵۰۰ سایت سام ،۶ سام ،۸ و سام ۹ تشكیل مى دهد.
روس ها از
۳۵۰ سام ۱۱ ، ۲۰۰ سام ۱۲ و ۱۲۰ سام ۱۵ برخوردارند.

هوانیروز روسیهروسیه با دراختیار داشتن ۱۷۰۰ هلى كوپتر آماده عملیات در كنار ۶۰۰ هلى كوپتر ذخیره دومین هوانیروز جهان را پس از آمریكا دراختیار دارد.
۸۴۰ هلى كوپتر سیا ۲۴ و كاموف ۵۰ قویترین بخش این نیرو را تشكیل مى دهد.
در بخش ترابرى هوایى نیز روس ها از صدها میل
۶ و میل ۱۷ بهره مى برند.

نیروى دریایى
نیروى دریایى روسها از بسیارى از ارتشهاى جهان بزرگتر است. روسها از ۱۷۱ هزار و ۵۰۰ نیرو در این بخش برخوردارند.
نیروى دریایى روسیه از
۳۵ زیردریایى تاكتیكى، ۱۶ زیردریایى با سوخت هسته اى، ۱۳ زیردریایى با قدرت دیزلى و ۵زیردریایى متفرقه دیگر برخورداراست.
روسها همچنین از
۱۴ نبرد ناو، ۱۰ ناو محافظ، ۸۸ ناو تندرو و صدها هواپیماى دریایى و گشت ساحلى برخوردار هستند.

نیروى هوایى ارتش روسیه


روسها به جز صدها هواپیماى استراتژیك دوربرد و هواپیماهاى نیروى دریایى و هوانیروز از حدود ۲ هزار هواپیما در نیروى هوایى خود بهره مى برند.
پرسنل هوایى نیروى هوایى ارتش روسیه حدود
۱۸۴ هزار نفر مى باشد. نیروى هوایى روسیه در چند بخش داراى بالاترین درجه آمادگى است.
الف ـ بمب افكن هاى دوربرد كه شامل
۷۰ توپولوف ۹۵ ، ۱۵ توپولوف ۱۶۰ و دهها توپولوف آموزشى و تاكتیكى دیگر است.
ب ـ بمب افكن سبك و پشتیبانى نزدیك هوایى كه در این بخش روسها از
۶۰۶ سوخو ۲۴ و ۲۵ بهره مى برند.
ج ـ روسها همچنین
۹۰۸ جنگنده از انواع میگ ،۲۵ میگ ،۲۹ سوخو ۲۷ و میگ ۳۱ بهره مى برند.
بالغ بر
۲۰۰ جنگنده آموزشى، پیش اخطار و اكتشافى نیز جزو ساختاراین نیرو است.

نتیجه گیرى

سازمان ارتشهاى بزرگ به گونه اى است كه اگر به هر دلیلى از جمله بروز بحرانهاى اقتصادى و سیاسى «ارتش» براى مدتى از یاد برود، این به معناى پایان كار سازمان مذكور نیست. بلكه این سازمان آمادگى دارد با تزریق اعتبارات و مدیریت و فرماندهى لایق ناگهان به قدرت گذشته خود بازگردد.http://forum.cinemacenter.ir

.:   :.


برچسب ها : خواب زمستانى خرس پیر به پایان مى رسد؟, روسیه, russia, military, army,
موضوع مطلب : تاریخ,تاریخچه,وقایع, بررسی,مقالات,مصاحبه,استراتژیک,
  لینک ثابت | جمعه 7 آبان 1389 |  نظرات شما ()

 


آخرین مطالب

توانمندی های منحصربفرد سیستم ماهواره های "گلوناس"
تصاویر نایاب از کلاه سبزهای ارتش (نوهد)
تیپ کماندویی ۶۵ نوهد
واحد ویژه نیروهای واکنش سریع موسوم به СОБР ..SOBR ....OMSN
نیروهای واکنش سریع و تامین امنیت زندانها و ارگانهای دولتی موسوم به osn_saturn
مرکز آموزشی Hatsavita محل آموزش نیروهای وِیژه روسیه در دل کوهستان
یگان ویژه موسوم به RUS
تیپ ویژه SPETSNAZ
نیروهای ویژه ضد تروریست روسیه (OMON)
خواب زمستانى خرس پیر به پایان مى رسد؟


درباره ما

 

نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»


یا مولا علی

ایمیل مدیر وبلاگ

 

پیوند روزانه

 

تصاویری متفاوت از سربازان امریکایی
گرافیک - دانلود عکس ، وکتور و نرم افزار های گرافیکی
ایران پرس
*•..•*آموزش ارایش و رنگ مو*•..•*
افزایش میل جنسی خانمها
گلوله نمک ! فقط بخون و بخند
اموزش تخصصی ارایش و زیبایی
فروش پستی لوازم زنا شویی با مجوز بهداشت
نمایشگاه مبل سفیر
خاطرات روزانه رونیکبرای تبادل لینک ابتدا لینک مارو بانام:  مرجع منابع نظامی و فناوری برتر   در وبلاگ یاسایتتان قراردهید

 

جستجو

 

Google
  
            
     در كل اینترنت
     در این سایت

 

نظرسنجی

 

به نظر شما کدام اتحاد قویتر است؟ 

ابر برچسب ها

 

 

لوگوی دوستان

 <--- لوگوی شما --->

 

Languages

 

 

 

 

كلیه حقوق این پایگاه اعم از مطالب ، عكس ها و... برای مدیر آن محفوظ بوده و كپی برداری غیر قانونی از آن در سایت ها ، وبلاگ ها و مجلات پیگرد قانونی دارد - Copyright © 2010